Sosyal Hizmetler

Yaşlı bakımı ve sosyal hizmetler, yaşlı bireylere fiziksel, zihinsel, duygusal ve sosyal bakım sağlamayı amaçlayan bir dizi hizmeti içerir. Yaşlılık, birçok kişi için yalnızlık, yoksulluk, sağlık sorunları ve diğer zorluklarla birlikte gelir. Genelde göz ardı edilen bu ihtiyacı İlgilen en önde tutar. Bu nedenle, yaşlılar için sosyal hizmetler, sağlık bakımı, evde bakım, rehabilitasyon, beslenme desteği ve diğer hizmetler sunarak yaşlıların hayat kalitesini artırmayı hedefler.

Sosyal Hizmetler

İlgilen olarak sağlamış olduğumuz sosyal hizmetler şu şekilde;

  • Arkadaşlık / muhabbet ve vakit değerlendirme
  • Akıl ve hafıza güçlendirici aktiviteler
  • Zihinsel ve fiziksel güçlendirme egzersiz desteği
  • Sosyal hayatta aktif yer almasını sağlama( park, tiyatro, sinema, müze ve arkadaş buluşmalarına katılmasını sağlama

Psiko-sosyal destek kapsamında sağlanan hizmetlerimiz;

  • Kronik hastalıklarda hasta için psikolojik destek
  • Hasta yakınlarına yönelik psikolojik destek
  • Yas sürecinde psikolojik destek
  • Baş etme mekanizmalarının geliştirilmesi ve desteklenmesi
  • Korku ve kaygı durumlarında psikolojik destek

İlgilen olarak sağlamış olduğumuz bakım hizmetlerini dilediğiniz zaman aralığına yaymak tamamen sizin isteğiniz ve ihtiyacınız doğrultusunda sağlanmaktadır. Bakım hizmetlerini saatlik bakım, yatılı refakat hizmeti, tam zamanlı yaşlı bakımı olmak üzere ihtiyacınıza yönelik seçim yapmanız mümkündür, uzman kadromuz 7/24 hizmet vermektedir.

Yaşlı bakımı ve sosyal hizmetler, yaşlı bireylerin sağlık, refah ve mutluluklarını sağlamak için çok önemlidir. Bu noktada uzmanlarımız sizlere için gerekli donanımlara sahiptir. İlgilen, sosyal hizmet alanında verdiği hizmetlerle yaşlı bireylerin yaşam kalitesini artırır.

Yaşlı bakım hizmetleri alanında eğitim almış bakım personeli tarafından sunulur. Bu personeller empati yapabilme yeteneği yüksek, güvenilir, dikkatli ve özenli, iletişim becerisi yüksek aynı zamanda fiziksel dayanıklılığı yüksek, pozitif bir tutuma sahip, uyumlu özelliklere sahip olduklarını mülakatlarda kanıtlamış profesyonel kişilerdir. Bu hizmetler, yaşlı kişilerin güvenli ve sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürmelerine yardımcı olur ve aynı zamanda aileleri de bu süreçte destekler.